fbpx

Lymfatický systém je dôležitou súčasťou imunitného systému. Jeho úlohou je zbieranie a následné vyplavovanie toxických látok z telesných tkanív. V prípade, že lymfatický systém funguje správne, lymfa odvádza z tela škodlivé látky, ktoré vznikli ako odpad pri metabolických procesoch z tela. Avšak nedostatok pohybu, jednostranná záťaž, ochabnutosť svalov a podkožných tkanív, zápalové ochorenia sú najčastejšou príčinou spomalenia činnosti celého lymfatického systému, následkom čoho sa toxíny z tela nevyplavujú v potrebnom množstve a dostatočne rýchlo. Častými prejavmi sú pocit únavy, syndróm tzv. ťažkých nôh, celulitída, migréna a celkové oslabenie imunitného systému.

A práve tieto nežiaduce príznaky odstraňuje lymfodrenáž. Je to veľmi účinná detoxikácia organizmu. Prístrojová lymfodrenáž je lymfatická masáž, ktorá zmierňuje žilové a lymfatické opuchy, podporuje správne fungovanie lymfatického a žilového obehu. Pomáha zmierňovať poúrazové opuchy, zmierňuje príznaky dny a opuchy pri artritíde. Taktiež je to moderná metóda na odstránenie celulitídy, na formovanie postavy a na posilnenie svalstva.

Prístrojová lymfodrenáž sa skladá z drenážnych návlekov, ktoré sú viackomorové a ich výkon funguje na princípe postupného nafukovania jednotlivých komôr návleku.